неділя, 3 січня 2016 р.

Відкритий урок з основ здоров'я


Практична робота № 5
Тема. Розробка проекту "Створення антитютюнової, антиалкогольної, антинаркотичної реклами"
Мета:
освітня - навчитися аргументовано захищати правила здорового способу життя, користуватися знаннями про шкоду нікотину, алкоголю та наркотиків для створення реклами здорового способу життя;
розвиваюча – проаналізувати вплив на здоров᾽я людини нікотину, алкоголю та наркотиків;
виховна – виховувати бережливе ставлення до свого здоров᾽я, обачність, твердість характеру.
Обладнання: комп᾽ютер, планшети, м/м дошка, підручник.
Тип уроку: формування практичних вмінь.
Хід уроку
         Учитель. Доброго дня, учні. Сьогодні у нас незвичайний урок. До нас завітали гості – ваші вчителі.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Учитель. Пригадайте що ми вивчали на минулих уроках. Сьогодні на уроці ми з вами повторимо все, що вивчили раніше та ознайомимося з вашими рекламами.
Я знаю, що ваш клас поділився на групи по 5-6 чоловік і кожна з них підготувала презентації на вибрану вами тему. Також ви підготували буклети, які знаходяться у вас на партах і у наших гостей.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
ІV. Актуалізація опорних знань
·        Фронтальне опитування:
1.                Назви 2-3 причини вживання наркотиків підлітками.
2.                До чого може призвести низька рухова активність?
3.                Чому необхідно проводити профілактику туберкульозу?
4.                Деякі підлітки нехтують ранковою гімнастикою. На твою думку, вони чинять правильно?
5.                Поясни твердження «Людині потрібна « радість м’язів ».
6.             Усі знають, що вживати наркотики шкідливо. Проте кількість наркозалежних із кожним роком зростає. Як ти думаєш, чому?
7.             Назви відомі тобі хвороби цивілізації?
8.             Які основні чинники ризику ожиріння?
9.             Які, на твою думку, чинники ризику хвороб цивілізації завдають найбільшої шкоди? Чому?
10.        Розкажи про взаємозв᾽язок між споживанням калорійної їжі та ожирінням?
11.        Схарактеризуй збудник туберкульозу.
·        Робота з рекламою
Виконати проект ти можеш за самостійно вибраним алгоритмом або використавши запропонований.
1.             Вибери тему своєї реклами.
2.             Вибери форму її виконання (повідомлення, твір, казка, плакат).
3.             Знайди тих, хто допоможе тобі виконати рекламний проект.
4.             Обговори проект своєї реклами з батьками, друзями, і однокласниками.
5.             Після обговорення внеси необхідні доповнення.
6.             Візьми участь у виставці реклам у класі, школі.
        Заповніть таблицю
Підсумком практичної роботи має стати конкретна рекламна продукція (плакати, рекламні буклети, презентації).
Таблиця № 4. Стратегія розробки проекту «Створення антитютюнової, антиалкогольної, антинаркотичної реклами»
Загальна стратегія розробки реклами
Антинікотинова
реклама
Антиалкогольна
реклама
Антинаркотична
реклама
1. Підбір матеріалів, які показують, чому це явище поширене



2. Підбір матеріалів, які пояснюють, у чому полягає шкода цього явища для здоров’я людини



3. Підбір матеріалів, які показують, кому вигідно, щоб це явище було поширеним



4. Створення плакатів та рекламних листівок







5. Створення стінної газети



6. Створення сценарію та зйомка рекламного відеоролика




         Кожна команда представляє свій проект.
V. Узагальнення і систематизація знань
         Учні проходять тестування на планшетах:
1.                Оберіть правильне твердження.
             Підліток може впливати на своє соціальне здоров’я, вчиняючи так чи інакше. Наприклад, ведучи здоровий спосіб життя або порушуючи його.
             Важливі соціальні чинники здоров’я людини — це соціальна рівність і соціальна справедливість.
             Наявність у суспільстві соціальної рівності й справедливості робить підлітка соціально здоровим, захищеним та впевненим у своєму майбутньому.
             Підліток не є активним учасником процесу свого соціального розвитку й не може впливати на своє соціальне здоров’я.
             сім’я, в якій ви виховуєтеся й ростете;
             школа, в якій ви навчаєтеся;
           погода, характерна для вашого регіону;
             клас, в якому ви знаходите друзів і з якими проводите час не тільки в школі, але й за її межами;
             зміна пори року;
             підліткові компанії, в яких ви проводите час після школи;
             розповісте дорослим;
             промовчите, тому що злякалися;
             поділитеся тільки з однолітком.
           алкоголізм,
           табакокуріння,
           вживання наркотиків,
           неправильна постава,
           надмірне харчування.
           У більшості випадків фізична й психічна залежність від наркотику виявляються одночасно й між ними важко провести межу.
           Причин, через які підлітки починають уживати наркотики, декілька, і вони, як правило, є соціальними.
           Вживання наркотиків не розв’язує наявних проблем, а створює нові.
           Вживання наркотиків може розв’язати деякі проблеми підлітка.
           Прийом наркотику призводить до фізичної та психічної залежності від нього. Наслідки цієї залежності згубні для організму — людина стає хворою фізично, психічно, соціально, інтелектуально й, урешті-решт, помирає.
           Уміння відмовлятися від ризикованих пропозицій.
           Уміння бачити позитивні й негативні наслідки власних дій.
           Уміння мити руки перед їжею.
           Уміння чистити зуби.
            Уміння протистояти тиску з боку однолітків.
7.                Оберіть правильні твердження.
            Особливістю поширення ВІЛ-інфікування серед молоді в Україні є те, що основний шлях інфікування в країні — ін’єкційний. Він пов’язаний зі споживанням наркотичних речовин.
            ВІЛ — це вірус імунодефіциту людини, який розмножується в клітинах крові.
            ВІЛ — це безпечний вірус.
            Шляхи передачі ВІЛ від хворої людини до здорової різні: при потраплянні інфікованої крові в кровотік людини, при використанні нестерильного інструменту, при переливанні інфікованої крові або пересадці органів і тканин; при вагітності, пологах, а також під час грудного вигодовування від інфікованої матері до дитини; статевим шляхом.
8.                За яких умов туберкульоз може розвиватися у великої кількості людей.
            Погані економічні та соціальні умови.
            Сире й тісне житло.
            Погане харчування.
            Фізичне перенапруження організму.
            Часті стреси.
            Надмірне харчування.
9.                Назвіть стадії наркотичної залежності:
             Соціальна.
             Психологічна.
             Фізіологічна.
             Моральна.
10.           Назвіть основні причини вживання підлітками наркотичних речовин:
             Постійні сварки з батьками.
             Батьки п᾽ють і сваряться.
             Самотність.
             Підлітковий вік.
VІ. Домашнє завдання
Повторити вивчену тему.
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Учитель. Давайте визначимо, хто був найактивнішим учнем сьогодні на уроці? Чому?
         Виставлення в журнал оцінок.


Буклети






























Презентації учнів
          Презентація 1



          Презентація 2
          Презентація 3
          Презентація 4
          Презентація 5





Фото відкритого уроку












Немає коментарів:

Дописати коментар